top-library (1)-1
stetoskop
Biblioteka
Przeglądaj interesujące artykuły,
tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik, Usprawnienie pracy placówki

O czym trzeba pamiętać podczas prowadzenia wizyt stacjonarnych

Rośnie liczba lekarzy i placówek wracających do funkcjonowania sprzed czasu pandemii, do pracy stacjonarnej. Również coraz więcej pacjentów chce umawiać się na wizyty w gabinetach. Z danych serwisu ZnanyLekarz.pl wynika, że liczba rezerwacji konsultacji w gabinetach i placówkach w maju wzrosła średnio aż o 59% w porównaniu do kwietnia! Jak zatem wrócić do pracy i zadbać o to, co najważniejsze - zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pacjentów? O czym należy pamiętać na każdym etapie: przed, w trakcie i po wizycie?

Przed wizytą

Jeszcze przed wizytą warto zadbać o kilka kwestii, aby przygotować placówkę i pacjenta do wizyty:

 • Poinformuj pacjentów, że placówka prowadzi wizyty stacjonarnie: umieść informacje na profilu placówki w Internecie lub stronie www i wyślij pacjentom kampanie SMS lub e-mail. Powiadom o stosowanych w placówce środkach bezpieczeństwa.
 • Uwzględnij w grafiku większe przerwy między wizytami, by mieć czas na dezynfekcję i przygotowanie gabinetów na kolejnych pacjentów.
 • Wysyłaj ankietę przed wizytą, w której spytasz np. o objawy zarażenia wirusem COVID-19. Na ZnanyLekarz.pl takie pytanie wysyłane jest automatycznie do każdego pacjenta.W naszym e-booku znajdziesz gotowe wzory komunikacji do pacjentów →

Wizyta w placówce

Moment odwiedzin pacjenta w placówce wymaga szczególnej troski o bezpieczeństwo:

 • Udostępnij na wejściu płyn dezynfekujący, maseczki i rękawiczki jednorazowe. Rolą recepcji powinno być przypominanie pacjentom o konieczności ich stosowania.
 • Zadbaj o bezpieczne odstępy między siedziskami w poczekalni i wprowadź limit osób tam przebywających.
 • Unikaj wymiany przedmiotów między personelem a pacjentem - lekarze powinni wystawiać elektroniczne zwolnienia i recepty (zamiast papierowych); pacjentów poproś o płatność kartą, a nie gotówką.
 • Gdy nie ma potrzeby przeprowadzenia bezpośredniego badania, warto, by lekarze mogli konsultować pacjentów zdalnie np. w formie rozmowy wideo. Prowadzenie konsultacji online jest bezpłatne w ramach Pakietu Premium na ZnanyLekarz.Poznaj więcej sposobów na zadbanie o bezpieczeństwo w placówce →

Po wizycie

Troska o pacjenta nie musi kończyć się wraz z opuszczeniem przez niego Twojej placówki:

 • Udostępnij pacjentom możliwość kontaktu z lekarzami - w przypadku wątpliwości lub dalszych pytań - również po wizycie.
 • Wysyłaj pacjentom zaproszenia na wizyty kontrolne lub powiadomienia o nowościach w ofercie placówki.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie placówki - w czasie i po okresie pandemii. Pomoże Ci w tym Pakiet Premium, dzięki któremu m.in. udostępnisz pacjentom opcję zapisów na wizyty przez portal ZnanyLekarz.pl, zyskasz możliwość wysyłania kampanii informacyjnych do pacjentów, a Twoi lekarze opcję bezpłatnego prowadzenia konsultacji online.

Jeszcze więcej cennych porad i sposobów na bezpieczną placówkę stosowanych przez innych managerów znajdziesz w naszym najnowszym e-booku.Pobierz bepłatnego e-booka →

Nie znajdujesz tego, czego szukasz? Skorzystaj z wyszukiwarki!
  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!